Přístupnost
Změnit kontrast
Zvětšit Font
Zmenšit Font
úvodní strana

KOSTKA JH s.r.o. stavební společnost


 • banner záhlaví
  My stavíme, Vy bydlíte!
  Ostatní Vám mohou jen závidět
 • banner záhlaví
  Jsme s Vámi Již od roku 1996!
 • banner záhlaví
  Provádíme veškeré stavební práce v oboru pozemní stavby, dopravní stavby, bytové stavby, opravy a rekonstrukce

Menu
                                                                                                                                                                                                                                                          

O firmě…

Historie firmy

Firma byla založena společníky a jednateli Josefem Kostkou a Jaroslavem Kostkou dne 8. února 1996 zápisem do obchodního rejstříku v Českých Budějovicích pod názvem KOSTKA s.r.o. stavební a obchodní činnost. Firma se zaměřila na oblast provádění pozemních staveb. Oba jednatelé měli předchozí zkušenosti z řízení staveb u jiných stavebních firem na Jindřichohradecku. Firma začala svou činnost se dvěma pracovníky. Prvním zaměstnancem firmy mimo jednatelů se stal pan Zdeněk Přibyl. V průběhu prvního roku činnosti byli přijímáni další lidé, takže do roku 1997 vstupovala firma s 10 zaměstnanci. Obrat firmy v prvním roce činnosti byl 1,5 mil Kč.

V dalších letech firma rozšiřovala svoji činnost a zvyšovala počet pracovníků, rozšiřovala vybavení a navyšovala svůj roční obrat. Postupně firma nakoupila nákladní automobil, osobní automobily pro dopravu zaměstnanců na stavby, veškerou drobnou mechanizaci potřebnou pro svoji činnost, výtahy, kompresor a hutnící techniku. Firma si pronajala krytý a otevřený sklad.

V roce 2000 firma změnila firma název na dnešní KOSTKA JH s.r.o. Ke změně názvu bylo přistoupeno z důvodu přílišné délky původního názvu s čímž měla firma potíže u svých dodavatelů, kteří neuváděli název celý. Současně se firma novým názvem hrdě hlásí k městu Jindřichův Hradec. Změnou názvu nedošlo ke změně majetkových poměrů ani ke změně vztahů a závazků vůči obchodním partnerům. Firma podniká stále pod stejným IČ.

Současnost firmy

V současné době firma provádí veškeré stavební práce v oboru pozemní stavby, ale je současně schopna díky svým subdodavatelům, s kterými dlouhodobě spolupracuje, zajistit i práce v oboru dopravní a inženýrské stavby. V současnosti společnost zaměstnává v průměru 30-35 zaměstnanců v oblasti hlavní stavební výroby a montáži obkladů a dlažeb. Řemesla zajišťuje formou subdodávek od firem specializovaných ve svých oborech. Současný průměrný roční obrat se pohybuje řádově mezi 30 - 50 mil Kč.

Firma provádí jak významné stavby na klíč (řádově v desítkách miliónů Kč), tak i drobné práce vč. rekonstrukcí a oprav. Zaměstnanci jsou průběžně školeni v používání moderních výrobků a nových technologií v oblasti stavebnictví. V rámci celé firmy je kladen důraz na dodržování technologických kázní, smluvních termínů výstavby a zvláště pak na kvalitu prováděných prací. Společnost má zavedený systém řízení jakosti ISO 9001:2009 a je zařazena do seznamu odborných dodavatelů v dotačním systému „Zelená úsporám“ v oblasti zateplování budov.

Společnost není zatížena žádnými bankovními úvěry ani nemá žádné neuhrazené závazky vůči svým dodavatelům.

Technické vybavení firmy

Technické vybavení firmy

Společnost disponuje dostatečným množstvím drobné ruční mechanizace ( el. vrátky, stavební výtahy VS 6, el. příklepové vrtačky METABO, el. příklepové vrtačky pneumatické METABO, aku vrtačky METABO, úhlové brusky METABO, el. sbíjecí kladiva HILTI a BOSCH, kombi sbíjecí a vrtací kladivo BOSCH, el. ruční okružní pily NAREX, el. ruční vibrační brusky BOSCH a AEG, ruční el. hoblík METABO, malá stolová pila s diamant. kotoučem na dlažbu, dtto velká stolová pila, vibrační pěch AMAN, vibrační deska BOMAG, vysokotlaký vodní přístroj KAERCHER, diesel kompresor ATMOS PDI 20B, řetězové pily STIHL, el. míchačky 60 – 125 l (380 i 220 V), svářečka montážní 5 kg, svářecí trafo, svářečka s ochrannou atmosférou CO, ruční řezačky na dlažbu RUBI, elektrocentrálu, stříkací pistole na kompresor a dalším drobným nářadím).

Firma má vlastní autodopravu nákladní – MAN s hydraulickou rukou, malé nákladní automobily VW Caddy a osobní vozy pro dopravu zaměstnanců a vedení společnosti, společnost dále vlastní potřebné množství lešení, ochranné sítě na lešení, lešeňových pracovních stolů a dalších zařízení (topidla na PB, osvětlovací zařízení, mobilní zařízení staveniště – sklady, šatny, mobilní chemické WC, oplocení atd.)

Těžkou dopravu a mechanizaci (bagry, jeřáby, domíchávače betonu, pumpy na beton apod.) zajišťuje firma formou subdodávek od svých trvalých smluvních patrnerů.

©2010--24 Kostka JH
Code by Slavik.biz